31 sierpnia 2015

Jak zapakować prezent ślubny DIYOstatnio trochę mało mnie na blogu. Wszystko spowodowane było zbliżającym się ślubem i weselem, na które byłam zaproszona. No wiecie szukanie sukienki, butów, dodatków, zrobienie paznokci czy pakowanie prezentu zajmuje trochę czasu :) A właśnie, pakowanie prezentu... Dziś wpis będzie poświęcony właśnie temu tematowi :) Kto mnie zna to wie, że lubię oryginalność i prostotę. Tak właśnie postanowiłam zapakować drobny prezent ślubny! Estetycznie ale nieprzesadnie :)


Wszystkie potrzebne rzeczy do wykonania tego pakowania znalazłam stacjonarnie w sklepie dla plastyków. Wzór do pobrania wykonałam sama i jest on zapisany w formacie PDF. Specjalnie dla Was zrobiłam go w dwóch rozmiarach. Co było mi potrzebne do zapakowania tego prezentu:

  • zwykły szary papier do pakowania
  • sznurek jutowy
  • wstążka koronkowa
  • wycinanka tekturowa z napisem „Miłość uskrzydla”
  • papier ozdobny
  • wycinanka (możecie ją pobrać tutaj > KLIK<)
  • taśma dwustronna i przezroczysta
  • nożyk do papieru


Zaczynamy oczywiście od samego zapakowania prezentu w szary papier do pakowania. Gdy już prezent jest zapakowany, zabezpieczamy go taśmą przezroczystą aby się nam nie rozwinął. Po tym oplatamy papier sznurkiem jutowym i po 'lewej' stronie zawiązujemy go aby się rozplątał. Na 'prawej' stronie zawiązujemy ozdobną kokardkę ze sznurka jutowego. Bierzemy odpowiedni kawałek wstążki koronkowej i również oplatamy prezent tak jak widać na zdjęciach. Kolejnym krokiem jest wycięcie wycinanki z papieru ozdobnego. Mój wzór możecie pobrać tutaj >KLIK <. Wycinankę papierową wycinałam nożykiem do papieru. Po jej wycięciu wystarczy już tylko ją przykleić taśmą dwustronną. Na taśmę dwustronną przyklejamy także wycinankę tekturową. I gotowe! Oryginalny i kreatywny prezent gotowy! Dajcie znać w komentarzach czy się Wam podoba :)pakowanie prezentów szarym papierem

pakowanie prezentów szarym papierem


pakowanie prezentów szarym papierem
2 komentarze:

Masz pytania? Podobał Ci się post? Zostaw komentarz :)