22 czerwca 2016

Tutorial - Manicure hybrydowy Cosmetics Zone 014 Indian Roses - zdobienie fakturowe


paznokcie hybrydowe krok po kroku

Brązy, beże i brudne róże to zdecydowanie moje ulubione kolory na paznokciach. Taki też jest kolor Indian Roses 014. Jest to nowość wśród mojej kolekcji lakierów hybrydowych. Podczas ostatnich zakupów postawiłam na zupełną nowość – lakiery firmy Cosmetics Zone. Przyznam szczerze, że robią bardzo dobre pierwsze wrażenie ale więcej na ich temat napiszę po dokładnym przetestowaniu. Nowe kolory lakierów hybrydowych zainspirowały mnie do wykonania fakturowego zdobienia na paznokciach. Naszkicowałam wzór, wybrałam lakiery z mojej ulubionej gamy kolorystycznej i wykonałam manicure, który teraz możecie oglądać na zdjęciach. Jak oceniacie mój manicure? Podobają Wam się moje tutoriale?
Potrzebujemy:

 • wybrane kolory lakierów hybrydowych oraz Top i Base
 • cleaner do odtłuszczenia paznokci
 • szkiełko zegarkowe lub coś innego na czym będziemy mogli nanieść parę kropel lakieru hybrydowego
 • pędzelek do zdobień
 • sondę


Użyte lakiery hybrydowe:

 • Cosmetics Zone Indian Roses 014
 • Cosmetics Zone Bright Eggplant 017
 • Semilac Biscuit 032
 • Semilac Black Diamond 031
 • Semilac Classic Nude 004
 • Semilac Stylish Gray 105


zdobienie step by step


Zdobienie:


 1. Przed przystąpieniem do manicure hybrydowego przygotowujemy płytkę paznokcia. Odsuwamy skórki lub wycinamy je, matowimy powierzchnię paznokcia i odtłuszczamy ją cleanerem.
 2. Na zmatowiony, odtłuszczony cleanerem paznokieć nanosimy warstwę bazy hybrydowej Semilac i utwardzamy ją w lampie UV/ Led.
 3. Malujemy kolorem Biscuit 032 paznokcia, uważając aby nie zalać skórek. Utwardzamy w lampie UV/ Led.
 4. Następnie odtłuszczamy paznokieć wacikiem nasączonym cleanerem i szkicujemy ołówkiem wzór jaki chcemy uzyskać na paznokciu.
 5. Po naszkicowaniu, nalewamy kroplę czarnej hybrydy Black Diamond 031 na szkiełko zegarkowe i nanosimy kolor cienkim pędzelkiem do zdobień na paznokieć. Po poprawieniu całego szkicu utwardzamy paznokcia w lampie UV / Led.
 6. Kolorowe lakiery hybrydowe, które chcemy wykorzystać do danego zdobienia nanosimy na szkiełko zegarkowe. Sondą lub pędzelkiem zaczynamy wypełniać narysowany wzór. Zaczynamy od koloru 014 Indian Roses, a później kolejno: Bright Eggplant 017, Classic Nude 004, Biscuit 032 oraz Stylish Gray 105.
 7. Po wypełnieniu całego wzoru kolorowymi lakierami hybrydowymi utwardzamy paznokieć w lampie UV / Led.
 8. Następnie dodajemy kolejną warstwę kolorowych hybryd na utwardzonego paznokcia, tak aby powstał wypukły wzór. Utwardzamy w lampie UV / Led.
 9. Jeśli wzór jest za mało wypukły można dodać jeszcze jedną warstwę i oczywiście utwardzić ją w lampie UV / Led.
 10. Po utwardzeniu zabezpieczamy wszystko Topem i odtłuszczamy paznokieć ze zdobieniem. I gotowe!


Wskazówki:


 • Przed przystąpieniem do szkicowania na paznokciu pamiętaj aby dobrze odtłuścić paznokieć. Zapobiegniesz ślizganiu się ołówka po powierzchni paznokcia. 
 • Do malowania wzoru użyj cienkiego pędzelka do zdobień. Linie wyjdą wtedy bardziej precyzyjnie. Po każdej namalowanej linii (lub prawie każdej) wkładaj paznokcie do lampy w celu utwardzenia. Lepiej więcej razy włożyć paznokieć do lampy, niż później żałować zniszczonego dotychczas zdobienia. 
 • Do wypełniania wzoru poszczególnymi kolorami lakierów hybrydowych użyj sondy lub pędzelka. Będziesz miała wtedy pewność, że nie wyjedziesz poza czarne linie. 
 • Pamiętaj aby dobrze napigmentowane kolory utwardzać dłużej. Kolor biały i czarny zawsze utwardzam 60 sekund w lampie Led. Dłuższy czas utwardzania powinien zminimalizować ryzyko zmarszczenia się koloru. 
 • Pamiętaj aby przy zabezpieczaniu zdobienia Topem hybrydowym nie nałożyć go zbyt dużo. Grozi to zmniejszonym efektem faktury na paznokciu.


Jestem na:

Semilac Biscuit 032, Black Diamond 031, Stylish Gray 105, Classic Nude 004
hybrydy Semilac zdobienie
zdobienie na hybrydzie krok po kroku
step by step na paznokciachMoje inne tutoriale:
4 komentarze:

 1. Super zdobienie i piękne kolory :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepiękne zdobienie i genialny tutorial, skorzystam z niego na pewno :-D Zostanę u Ciebie na dłużej :-D

  OdpowiedzUsuń

Masz pytania? Podobał Ci się post? Zostaw komentarz :)