24 lutego 2016

Tutorial - Manicure hybrydowy Semilac French Lilac 059, Biscuit 032, Black Diamond 031 & Sleeping Beauty 130 - geometryczne paznokcie hybrydowe


geometryczny manicure hybrydowy step by step


Matowe paznokcie są hitem już od jakiegoś czasu. Goszczą na paznokciach i zimą i latem. Same w sobie są już dużą ozdobą, a ponadto nadają elegancji naszym dłoniom. Są one jednak bardziej wymagające. Matowy Top Semilac potrafi się zetrzeć na wolnym brzegu, a sam manicure jest troszkę bardziej podatny na zapowietrzenie przy skórkach. Oczywiście są to skrajne przypadki, które mogłam zaobserwować na swoich paznokciach. Trzeba również pamiętać, że matowe paznokcie się 'brudzą'. Widać to najbardziej na jasnych kolorach. To jednak nie jest problem, wystarczy co kilka dni przemywać paznokcie cleanerem. Ale wróćmy do zdobienia. Geometryczny, matowy manicure mogłyście oglądać w poprzednim poście > KLIK <. Dziś pokażę Wam krok po kroku jak go zrobić. Zapraszam na dalszą część posta.


Potrzebujemy:

 • wybrane kolory lakierów hybrydowych Semilac oraz Top, Top Mat i Base Semilac
 • cleaner do odtłuszczenia paznokci
 • tasiemki ozdobne do paznokci lub zwykłą taśmę klejącą
 • pędzelek do zdobień
 • sondę (opcjonalnie)


Użyte lakiery hybrydowe:

 • Semilac French Lilac 059 (nieozdobione paznokcie)
 • Semilac Biscuit 032
 • Semilac Sleeping Beauty 130
 • Semilac Black Diamond 031

geometryczne zdobienie na hybrydzie semilac krok po krokuZdobienie:

 1. Na zmatowiony, odtłuszczony cleanerem paznokieć nanosimy warstwę bazy hybrydowej Semilac i utwardzamy ją w lampie UV/ Led.
 2. Malujemy kolorem Biscuit 032 paznokcia, uważając aby nie zalać skórek. Utwardzamy w lampie UV/ Led.
 3. Po wyjęciu paznokcia z lampy nanosimy drugą warstwę jasnego koloru Biscuit 032 i utwardzamy w lampie UV/ Led.
 4. Następnie małym pędzelkiem do zdobień malujemy kontur paznokcia czarnym lakierem hybrydowym Black Diamond 031. Utwardzamy w lampie UV/ Led.
 5. Cienkim pędzelkiem do zdobień malujemy 2 kreski, zaczynając od środka paznokcia przy skórkach kierując się na dół, tak jak pokazane na zdjęciu. Aby linie były bardziej precyzyjne, można nakleić tasiemkę do zdobień lub zwykłą taśmę i malować po wyznaczonych liniach. Kreski te malujemy kolorem Black Diamond 031, a po pomalowaniu utwardzamy w lampie UV/ Led.
 6. Następnie malujemy czarną hybrydą Semilac 2 poziome kreski pomiędzy poprzednio utwardzonymi liniami. Utwardzamy w lampie UV/ Led.
 7. Malujemy trójkąt równoramienny, którego najkrótszy bok jest jedną w poprzednio pomalowanych poziomych linii. Trójkąt ten swój najostrzejszy kąt ma przy wolnym brzegu paznokcia (tak jak pokazane na zdjęciu nr 7). Utwardzamy w lampie UV/ Led.
 8. Ostatnią rzeczą jaką malujemy czarnym lakierem hybrydowym są 4 boczne linie, po 2 z każdej strony paznokcia (patrz zdj nr 8). Warstwę utwardzamy w lampie UV/ Led.
 9. Kolorem Sleeping Beauty 130 wypełniamy trójkąt równoramienny wcześniej namalowany czarnym lakierem hybrydowym. Wykorzystujemy do tego pędzelek do zdobień lub sondę. Utwardzamy w lampie UV/ Led.
 10. Dokładnie wypełniamy środek namalowanych wcześniej dwóch linii po prawej stronie paznokcia pędzelkiem do zdobień lub sondą.
 11. To samo robimy z lewą stroną, po czym utwardzamy namalowane kolorem 130 linie w lampie UV/ Led.
 12. Pokrywamy paznokieć błyszczącym Topem Semilac i utwardzamy warstwę w lampie UV/ Led.
 13. Na sam koniec malujemy paznokieć matowym Topem Semilac i utwardzamy go w lampie UV/ Led. I gotowe!
Wskazówki:

 • Do nanoszenia poszczególnych kolorów hybrydy użyj sondy lub pędzelka. Będziesz miała wtedy pewność, że nie zalejesz skórek itp. Jeśli chcesz, aby linie były bardziej precyzyjne wykorzystaj taśmę klejącą lub tasiemki ozdobne do paznokci. Wykorzystując je, linie będą prostsze, jednak sam proces będzie bardziej czasochłonny. Pamiętaj aby dobrać mocną taśmę. Pod słabszą taśmę może dostawać się lakier hybrydowy, który brzydko rozleje się po jej ściągnięciu.
 • Przed przystąpieniem do malowania poszczególnych linii możesz przetrzeć paznokieć cleanerem. Odtłuści to płytkę paznokcia, co sprawi, że taśma będzie lepiej przylegać a pędzelek nie będzie się ślizgać.
 • Po każdej linii (lub prawie każdej) wkładaj paznokcie do lampy w celu utwardzenia. Lepiej więcej razy włożyć paznokieć do lampy, niż później żałować zniszczonego dotychczas zdobienia.
 • Pamiętaj aby dobrze napigmentowane kolory utwardzać dłużej. Kolor biały i czarny zawsze utwardzam 60 sekund w lampie Led. Dłuższy czas utwardzania powinien zminimalizować ryzyko zmarszczenia się koloru.
 • Zdobienie najpierw zabezpiecz zwykłym Topem Semilac z połyskiem, a dopiero później Topem matowym. Zwykły top lepiej się poziomuje niż matowy, dlatego w takich zdobieniach, gdzie jest kilka warstw namalowanych pędzelkiem jest to bardzo istotne. Matowy top pozostawiłby brzydkie nierówności, czego osobiście chciałam uniknąć.


Podoba Ci się ten tutorial? Mam ich więcej! Polub mojego Facebooka aby być na bieżąco z nowościami! Zapraszam także do obserwowania mnie na Instagramie!
Zainspiruj się i koniecznie pokaż jak wyszło! :) matowe, geometryczne paznokcie
semilac French Lilac 059, Sleeping Beauty 130, Biscuit 032, Black Diamond 031
semilac zdobienie na hybrydzie


Moje inne tutoriale: 


         
     

      > KLIK <                   > KLIK <                  > KLIK <
2 komentarze:

Masz pytania? Podobał Ci się post? Zostaw komentarz :)