19 lutego 2017

Tutorial - Manicure hybrydowy Cosmetics Zone PST 1 Malaga + strukturalne kwiaty


Paznokcie fakturowe strukturalne

Strukturalne zdobienia to bardzo wdzięczny temat. Proste do stworzenia wzory, które nie wymagają od nas zbytniej precyzji zachwycają swą oryginalnością nie jedną osobę. Nawet na moim blogu motyw ten pojawił się już kilkakrotnie. Inne stylizacje w tym stylu możecie zobaczyć tutaj > KLIK < oraz tutaj > KLIK <. Ostatnio przeprosiłam się z motywem kwiatów na paznokciach. Jakoś nigdy nie byłam ich wielką fanką. Widać, z biegiem lat wszystko się zmienia. Dziś chciałam Wam pokazać mój sposób na strukturalne kwiaty, zrobione za pomocą lakierów hybrydowych. Więcej zdjęć tego zdobienia znajdziecie w tym poście > KLIK <, a teraz zapraszam na jego step by step!


Potrzebujemy:

 • wybrane kolory lakierów hybrydowych oraz Top i Base
 • cleaner do odtłuszczenia paznokci
 • szkiełko zegarkowe lub coś innego na czym będziemy mogli nanieść parę kropel lakieru hybrydowego
 • pędzelek do zdobień
 • sondę


Użyte lakiery hybrydowe:

 • Cosmetics Zone Malaga PST 1
 • Cosmetics Zone Indian Roses 014 (środkowy palec)
 • Cosmetics Zone Bright Eggplant 017
 • Cosmetics Zone Dusty Pink PST 4 (środkowy palec)
 • Cosmetics Zone Pistachio PST 13
 • Cosmetics Zone Black Cat 033


Zdobienie na hybrydzie krok po kroku, tutorial

Zdobienie:


 1. Przed przystąpieniem do manicure hybrydowego przygotowujemy płytkę paznokcia. Odsuwamy skórki lub wycinamy je, matowimy powierzchnię paznokcia i odtłuszczamy ją cleanerem.
 2. Na zmatowiony, odtłuszczony cleanerem paznokieć nanosimy warstwę bazy hybrydowej i utwardzamy ją w lampie UV/ Led.
 3. Malujemy kolorem Malaga PST 1 paznokcia, uważając aby nie zalać skórek. Utwardzamy w lampie UV/ Led.
 4. Następnie jeśli kolor tego wymaga nakładamy drugą warstwę lakieru hybrydowego i utwardzamy w lampie UV/ Led.
 5. 6. 7. 8. Zaczynamy szkicowanie wzoru pędzelkiem do zdobień lub sondą. Nalewamy kroplę czarnej hybrydy Black Cat 033 na szkiełko zegarkowe i nanosimy kolor cienkim pędzelkiem do zdobień na paznokieć. Po namalowaniu całego wzoru utwardzamy paznokcia w lampie UV / Led.
 1. 10. Kolorowe lakiery hybrydowe, które chcemy wykorzystać do danego zdobienia nanosimy na szkiełko zegarkowe. Sondą lub pędzelkiem zaczynamy wypełniać narysowany wzór. Akurat na tym palcu wzór wypełniamykolorem Bright Eggplant 017 oraz Pistachio PST 13. Warstwę utwardzamy w lampie UV/ Led.
 1. Na cały wzór nanosimy drugą warstwę tych samych lakierów hybrydowych i utwardzamy w lampie UV/ Led.
 2. Następnie dodajemy kolejną warstwę kolorowych hybryd na utwardzonego paznokcia, tak aby powstał jeszcze bardziej wypukły wzór. Utwardzamy w lampie UV / Led.
 3. Jeśli wzór jest za mało wypukły można dodać jeszcze jedną warstwę, ja zostałam przy trzech warstwach, jednak stwierdziłam, że wzór jest dosyć smutny i dodałam zielone kropki i liście oczywiście postępując tak samo jak z głównym kwiatem. Utwardziłam w lampie UV / Led.
 4. Po utwardzeniu zabezpieczamy wszystko Topem i odtłuszczamy paznokieć ze zdobieniem. I gotowe!Wskazówki:


 • Jeśli nie czujesz się pewna w malowaniu, a nie chcesz poprawiać dany wzór kilka razy na paznokciu, możesz przed malowaniem naszkicować wzór ołówkiem. Pamiętaj aby przed szkicowaniem dobrze odtłuścić paznokieć - zapobiegniesz ślizganiu się ołówka po powierzchni paznokcia.
 • Do malowania wzoru użyj cienkiego pędzelka do zdobień. Linie wyjdą wtedy bardziej precyzyjnie. Po każdej namalowanej linii (lub prawie każdej) wkładaj paznokcie do lampy w celu utwardzenia. Lepiej więcej razy włożyć paznokieć do lampy, niż później żałować zniszczonego dotychczas zdobienia.
 • Do wypełniania wzoru poszczególnymi kolorami lakierów hybrydowych użyj sondy lub pędzelka. Będziesz miała wtedy pewność, że nie wyjedziesz poza czarne linie.
 • Pamiętaj aby dobrze napigmentowane kolory utwardzać dłużej. Kolor biały i czarny zawsze utwardzam 60 sekund w lampie Led. Dłuższy czas utwardzania powinien zminimalizować ryzyko zmarszczenia się koloru.
 • Pamiętaj aby przy zabezpieczaniu zdobienia Topem hybrydowym nie nałożyć go zbyt dużo. Grozi to zmniejszonym efektem faktury na paznokciu.


Jestem na:  


          Zdobienie na hybrydzie krok po kroku
Cosmetics Zone PST1, PST4, PST13, 014, 017, 033,
zdobienie paznokci hybrydowych krok po kroku
lakiery hybrydowe Cosmetics Zone opinia
Paznokcie hybrydowe tutorial, paznokcie krok po kroku, step by step nailsMoje inne tutoriale:


          

2 komentarze:

 1. ale masz talent.. nie ścierają Ci się te wzorki po jakimś czasie? ja większość zdobień wykonuję pędzelkiem z semilaca i szczerze polecam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) W tym zdobieniu jedynie starła mi się jedna zielona kropka. Pędzelka z Semilaca jeszcze nie miałam, może kiedyś uda mi się go przetestować :)

   Usuń

Masz pytania? Podobał Ci się post? Zostaw komentarz :)