24 sierpnia 2016

Tutorial - Manicure hybrydowy Cosmetics Zone 017, 014, PST 4 & Semilac 130 + miedziane płatki metaliczne


paznokcie hybrydowe semilac, cosmetics zone

Pomimo tego, że mamy jeszcze kalendarze lato, pogoda wcale nas nie rozpieszcza. Jesień wisi w powietrzu ale nie tylko. Na moich paznokciach również zagościła. Brązy to chyba moje ulubione kolory na paznokciach. Cóż, w swojej kolekcji lakierów hybrydowych mam ich aż 4. Uwielbiam łączyć je z brudnymi różami i szarościami. Tym razem połączyłam je jednak z pastelowo-neonową brzoskwinią od Semilaca oraz płatkami metalicznymi w kolorze miedzianym. Proste, ale bardzo ciekawe zdobienie pojawiło się tym razem na środkowym palcu. Dziś właśnie zapraszam na tutorial tego zdobienia.  Potrzebujemy:

 • wybrane kolory lakierów hybrydowych oraz Top i Base
 • cleaner do odtłuszczenia paznokci
 • płatki metaliczne Primacol Decorative w kolorze miedzianym
 • szkiełko zegarkowe lub coś innego na czym będziemy mogli nanieść parę kropel lakieru hybrydowego
 • pędzelek do zdobień
 • sondęUżyte lakiery hybrydowe:

 • Cosmetics Zone Indian Roses 014
 • Cosmetics Zone Bright Eggplant 017
 • Cosmetics Zone Dusty Pink PST 4 (kciuk)
 • Semilac Sleeping Beauty 130
 • Semi Hardi Milkpaznokcie krok po krokuZdobienie:


 1. Przed przystąpieniem do manicure hybrydowego przygotowujemy płytkę paznokcia. Odsuwamy skórki lub wycinamy je, matowimy powierzchnię paznokcia i odtłuszczamy ją cleanerem. Na paznokieć nanosimy bazę hybrydową i utwardzamy ją w lampie UV/ Led.
 2. Malujemy kolorem Semi Hardi Milk paznokcia, uważając aby nie zalać skórek. Kładziemy bardzo cienką warstwę tak, aby stworzyć negative space nail. Utwardzamy w lampie UV/ Led.
 3. Następnie odtłuszczamy paznokieć wacikiem nasączonym cleanerem i nalewamy większą kroplę brzoskwiniowej hybrydy Sleeping Beauty 130 na szkiełko zegarkowe. Cienkim pędzelkiem do zdobień lub sondą malujemy dwie kreski połączone ze sobą tak jak na zdjęciu numer 3. Utwardzamy w lampie UV/ Led.
 4. Kolejnym krokiem jest pomalowanie kolorem Bright Eggplant 017 powierzchni pod brzoskwiniowymi kreskami, aż do wolnego brzegu paznokcia. Najlepiej kroplę tej hybrydy nanieść na szkiełko zegarkowe i malować cienkim pędzelkiem. Utwardzamy w lampie UV/ Led.
 5. Malujemy drugą warstwę kolorów: Sleeping Beauty oraz Bright Eggplant. Utwardzamy w lampie UV/ Led.
 6. Kolejnym krokiem jest namalowanie równoległych trójkątów na brzegach paznokcia kolorem Indian Roses 014. Używamy do tego cienkiego pędzelka lub sondy i utwardzamy w lampie UV/ Led.
 7. Następnie na środku paznokcia przyklejamy na warstwie dyspersyjnej płatki metaliczne w kształt rombu.
 8. Ostatnim krokiem jest pokrycie paznokcia błyszczącym topem i utwardzenie go w lampie. I gotowe!Wskazówki:


 • Do malowania wzoru użyj cienkiego pędzelka do zdobień. Linie wyjdą wtedy bardziej precyzyjnie. Jeśli nie masz pod ręką odpowiedniego pędzelka, możesz zamienić go na sondę lub wykałaczkę.
 • Po każdej namalowanej kresce wkładaj paznokcie do lampy w celu utwardzenia. Lepiej więcej razy włożyć paznokieć do lampy, niż później żałować zniszczonego dotychczas zdobienia.
 • Aby paznokieć nie wyszedł pofalowany, przed ostatecznym nałożeniem topu, nanieś jego niewielką ilość na sam 'negative space' i utwardź w lampie. Dopiero po tym nanieś top na cały paznokieć.
 • Pamiętaj aby dobrze zabezpieczyć naniesione płatki metaliczne topem. Jeśli tego nie zrobisz, płatki mogą haczyć, a później odejść nieładnie od paznokcia. Jeśli po pierwszej warstwie topu czujesz, że coś wystaje, dla pewności nałóż drugą warstwę. Tak zabezpieczony paznokieć przetrwa spokojnie 2 tygodnie.   Jestem na:         Cosmetics Zone 017 Bright Eggplant, 014 Indian Roses, PST 4 Dusty Pink, Semilac 130 Sleeping Beauty
Cosmetics Zone kolory, Semilac kolory
lakiery hybrydowe Cosmetics Zone, Semilac Semi Hardi Milk
inspiracje paznokciowe
paznokcie hybrydowe zdobienie krok po kroku tutorial
Moje inne tutoriale: 


      


1 komentarz:

 1. ekstra zdobienie *,* też używam tego harda z semilaca, uratował moje paznokcie <3

  OdpowiedzUsuń

Masz pytania? Podobał Ci się post? Zostaw komentarz :)