12 sierpnia 2016

Tutorial - Manicure hybrydowy Cosmetics Zone PST 7, Neon 2, 160, 003 & 033 - zdobienie górskie


Step by step hybrid

Inspiracje paznokciowe zazwyczaj czerpie z internetu lub Instagrama. Przy tworzeniu tego manicure poszłam w zupełnie inną stronę – inspirowałam się zdjęciem z mojej ostatniej wyprawy w Polskie Tatry. Jeszcze nigdy nie zdarzyło się, abym miała krajobraz na paznokciach a wybrałam na swój pierwszy nie byle jaki, bo górski. Długo zastanawiałam się, którą techniką wykonać niebo aby chociaż w namiastce wyglądało naturalnie. Postawić na gradient wykonany gąbeczką lub pędzelkiem czy jednak może wykonać za pomocą woreczka foliowego? Wygrał woreczek i bardzo polecam zaznajomić się z tą techniką, ponieważ prostym trikiem można zdziałać cuda na paznokciach. A teraz zostawiam was z moim górskim tutorialem wykonanym lakierami hybrydowymi firmy Cosmetics Zone.


  Potrzebujemy:

 • wybrane kolory lakierów hybrydowych Cosmetics Zone oraz Top i Base
 • cleaner do odtłuszczenia paznokci
 • woreczek foliowy pocięty na kilka mniejszych kawałków
 • szkiełko zegarkowe lub coś innego na czym będziemy mogli wymieszać ze sobą kolorowe hybrydy
 • sondę lub pędzelek do zdobień
 • cienkopis kreślarskiUżyte lakiery hybrydowe:

 • Cosmetics Zone 003 Intense White
 • Cosmetics Zone 033 Black Cat
 • Cosmetics Zone 160 Dark Lilac
 • Cosmetics Zone NEON 2 Neon Light Pink
 • Cosmetics Zone PST 7 Blue Equatorial


Zdobienie na hybrydzieZdobienie:

 1. Na zmatowiony, odtłuszczony cleanerem paznokieć nanosimy warstwę bazy hybrydowej i utwardzamy ją w lampie UV/ Led.
 2. Malujemy kolorem Intense White 003 paznokcia, uważając aby nie zalać skórek. Utwardzamy w lampie UV/ Led.
 3. Pocięty wcześniej na mniejsze kawałki woreczek foliowy gnieciemy w rękach. Na szkiełko zegarkowe nakładamy po kropli lakierów hybrydowych w kolorze: 160 Dark Lilac, PST 7 Blue Equatorial oraz Neon 2 wymieszany z Intense White 003. Pognieciony woreczek maczamy w kropli kolorowej hybrydy na szkiełku zegarkowym i nanosimy na nasz paznokieć tak, aby uzyskać niebo dla zachodzącego słońca. Utwardzamy w lampie UV/ Led.
 4. Na to samo szkiełko zegarkowe nanosimy czarną i białą hybrydę, robiąc przy tym 4 różne mieszanki. Dla uzyskania najciemniejszego koloru gór mieszamy 4 małe krople czarnego koloru z 1 małą kroplą białej hybrydy. Na paznokieć nanosimy tą mieszankę sondą lub pędzelkiem i utwardzamy w lampie UV/ Led.
 5. Kolejną mieszankę, robimy z 3 małych kropel czarnej hybrydy i 2 małych kropel białej hybrydy i nanosimy tak samo jak poprzednio. Utwardzamy w lampie.
 6. Trzecia mieszanka powstała z 2 małych kropel czarnego lakieru hybrydowego i 3 małych kropel białego lakieru hybrydowego. Nakładamy powstały kolor sondą i utwardzamy w lampie UV/ Led.
 7. Ostatnia mieszanka to 1 mała kropla czarnej hybrydy i 4 krople białej hybrydy, którą nanosimy na paznokieć i utwardzamy w lampie tak jak pozostałe.
 8. Przyszedł moment na namalowanie zachodzącego słońca. Do tego używamy 2 lakierów hybrydowych: Neon 2 oraz Intense White 003. Mieszamy oba ze sobą i malujemy słońce zachodzące za górami. Oczywiście utwardzamy w lampie UV/ Led.
 9. Następnie gdy stwierdzimy, że kolory nieba są troszeczkę za blade nanosimy kolejną warstwę 3 kolorów: 160 Dark Lilac, Neon 2 oraz PST 7 Blue Equatorial uważając by nie zamalować gór. Gdy efekt jest satysfakcjonujący utwardzamy wszystko w lampie.
 10. Aby nie było za łyso malujemy po 2, 3 choinki na górach. Do tego celu używamy cienkopisu kreślarskiego.
 11. Gdy cienkopis wysechł zabezpieczamy dokładnie cały paznokieć topem i utwardzamy go w lampie UV/ Led.Wskazówki:


 • Przed przystąpieniem do malowania potnij woreczek foliowy na mniejsze części. Możesz je już wcześniej pozgniatać aby w trakcie malowania nie zaprzątać sobie dodatkowo tym głowy.
 • Przygotuj wcześniej również waciki i cleaner, które przydadzą się do zmywania ze szkiełka zegarkowego poszczególnych kropli kolorowych lakierów hybrydowych.
 • Aby niebo wyglądało bardziej realnie po nałożeniu trzech kolorów: 160 Dark Lilac, Neon 2 oraz PST 7 Blue Equatorial zrobiłam także mieszankę tych kolorów i nałożyłam woreczkiem na paznokcie.
 • Jeśli nie posiadasz cienkopisu kreślarskiego możesz zastąpić go zwykłą czarną hybrydą i cienkim pędzelkiem do zdobień. 

Jestem na:


        
Lakiery hybrydowe Cosmetics Zone
krajobraz na paznokciach krok po kroku
neony semilac, cosmetics zone, indigo, mistero milano
step by step na paznokciach
Moje inne tutoriale:


           


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Masz pytania? Podobał Ci się post? Zostaw komentarz :)