3 lipca 2015

Bransoletka DIY w stylu marynarskim #2


Dziś kolejna bransoletka z udziałem gumek do włosów. Dla posiadaczki szczupłych nadgarstków, szerokość gumek jest idealna. Gumkę można zamienić na chociażby rzemyk. Oprócz dzisiejszej bransoletki na blogu są jeszcze dwie, które są zrobione z gumek do włosów. Możecie je zobaczyć w tym poście > KLIK < oraz w tym > KLIK < (ta też w stylu marynarskim).  


Lubie styl marynarski dlatego ciesze się, że posiadam już 2 bransoletki w tym stylu. Idealnie wpisują się w nadmorski klimat podczas wakacji. Aby lepiej pasowały do tego stylu, brakuje tylko jasno-beżowego koloru gumek. Chociaż błękitna też by świetnie pasowała! Wtedy wyszłyby idealne ;)Do bransoletki potrzebujemy:
  • 2 gumek do włosów lub rzemieni
  • karabińczyk/zapięcie, 2 ogniwa, 2 końcówki do rzemieni
  • łańcuszek przedłużający
  • klej (kropelka)


Zaczynamy od rozcięcia przy złączeniu gumek do włosów. Końcówki tych gumek zabezpieczamy taśmą izolacyjną (można też podpalić) aby się nie strzępiły i dobrze weszły w końcówki do rzemieni. Następnym krokiem jest zawiązanie naszego węzła. I tu odsyłam Was do wujka google (wpiszcie węzeł żeglarski prosty). Jak już zrobicie węzeł to do końcówek rzemieni wlejcie kropelkę kleju, a potem włóżcie końcówki gumek (odczekajcie chwilkę aby klej związał). Robimy tak z obiema końcówkami. Gdy klej wyschnie dołączamy do końcówek rzemieni po jednym ogniwie. Po jednej stronie doczepiamy do ogniwa karabińczyk (zapięcie) a po drugiej cienki łańcuszek przedłużający. I gotowe!  Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Masz pytania? Podobał Ci się post? Zostaw komentarz :)