10 stycznia 2017

Tutorial - Manicure hybrydowy CHIODO 257 Steel Knight, 194 Roasted Dance & Semilac 105 Stylish Gray - zdobienie sweterkowe


lakiery hybrydowe chiodo

Styczeń to idealna pora by zaprezentować sweterkowe zdobienie na paznokciach. Za oknem śnieg i mróz, więc nasze paznokcie wpisują się w klimat idealnie. Zdobienie to jest urocze, dlatego nie dziwi mnie fakt, że stało się bardzo popularne o tej porze roku. Dziś po raz kolejny chciałam Wam zaprezentować step by step mojego zdobienia. Pokazywałam je w całej okazałości w poprzednim poście > KLIK <, a inne propozycje na podobne zdobienia możecie oglądnąć w tych postach > KLIK <, > KLIK <. Dajcie znać, która wersja najbardziej przypadła Wam do gustu. A teraz do roboty! Czas na sweterkowe paznokcie krok po kroku.
 

Potrzebujemy:


 • wybrane kolory lakierów hybrydowych oraz Top Matt i Base
 • cleaner do odtłuszczenia paznokci
 • szkiełko zegarkowe lub coś innego na czym będziemy mogli nanieść parę kropel lakieru hybrydowego
 • pędzelek do zdobień
 • sondę


Użyte lakiery hybrydowe:

 • Chiodo Steel Knight 257


paznokcie hybrydowe krok po kroku


Zdobienie:


 1. Przed przystąpieniem do manicure hybrydowego przygotowujemy płytkę paznokcia. Odsuwamy skórki lub wycinamy je, matowimy powierzchnię paznokcia i odtłuszczamy ją cleanerem. Na zmatowiony, odtłuszczony cleanerem paznokieć nanosimy warstwę bazy hybrydowej i utwardzamy ją w lampie UV/ Led.
 2. Malujemy kolorem Steel Knight 257 paznokcia, uważając aby nie zalać skórek. Utwardzamy w lampie UV/ Led.
 3. Następnie odtłuszczamy paznokieć wacikiem nasączonym cleanerem i za pomocą sondy lub pędzelka do zdobień zaczynamy wykonywać nasz sweterek. Na szkiełko zegarkowe lub inny przedmiot nalewamy kroplę lakieru hybrydowego w kolorze Steel Knight 257 i nanosimy na płytkę paznokcia uważając aby poszczególne linie nie zlały się ze sobą. Utwardzamy w lampie UV/ Led.
 4. Po utwardzeniu pierwszych linii naszego sweterka w taki sam sposób wykonujemy boki paznokcia, uważając aby nie złączyć poszczególnych elementów. Utwardzamy w lampie UV/ Led.
 5. Kolejnym krokiem po namalowaniu pierwszej warstwy sweterkowego zdobienia jest poprawienie całości. Czynność jest taka sama jak w poprzednim kroku. Sondę lub pędzelek do zdobień maczamy w kropli hybrydowego lakieru, który mamy na szkiełku zegarkowym i delikatnie, uważając aby nic nie spłynęło poprawiamy cały wzór. Utwardzamy w lampie UV/ Led.
 6. Czynności w tym kroku są identyczne jak pod numerem 5. Kładziemy 3 warstwę sweterka, aby był bardziej wypukły i utwardzamy całość w lampie UV/ Led.
 7. Ostatnim krokiem jest zabezpieczenie całego paznokcia matowym topem. Nakładając top pamiętajmy aby warstwa była ultra cienka, tak aby nasz sweterek nie znikł po jego nałożeniu. Całość utwardzamy w lampie UV/ Led oraz po wyjęciu z lampy odtłuszczamy paznokieć cleanerem. I gotowe!


Wskazówki:


 • Do malowania wzoru użyj sondy lub cienkiego pędzelka do zdobień. Linie wyjdą wtedy bardziej precyzyjnie. Po każdej namalowanej linii (lub prawie każdej) wkładaj paznokcie do lampy w celu utwardzenia. Lepiej więcej razy włożyć paznokieć do lampy, niż później żałować zniszczonego dotychczas zdobienia.
 • Nie posiadasz sondy lub pędzelka do zdobień? Nic straconego! Sweterkowy wzór można stworzyć nawet za pomocą wykałaczki.
 • Pamiętaj aby przy zabezpieczaniu zdobienia matowym topem hybrydowym nie nałożyć go zbyt dużo. Grozi to zmniejszonym efektem faktury na paznokciu.
 • Pamiętaj aby paznokcie wykończone matowym topem nie przemywać cleanerem od razu po wyciągnięciu z lampy. Zbyt szybkie przemycie warstwy dyspersyjnej grozi starciu matowej warstwy lub słabszym efektem matu.


Jestem na:


          jak zrobić sweterek na paznokciach
knit nails knitted nails art
sweterkowe paznokcie wzory
sweterkowy manicure
  


Moje inne tutoriale:  


          

5 komentarzy:

 1. też mam właśnie mieszankę szarości ale za to zamiast sweterka mam flash efekt z semilaca jako dodatek :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szarości są idealne na tę porę roku :)

   Usuń

Masz pytania? Podobał Ci się post? Zostaw komentarz :)