9 września 2015

Decoupage'owy świecznik z kielicha #2

świecznik decoupage'owy z kieliszka

Cześć! Dziś pokażę Wam świecznik, który mogliście już oglądać na blogu, ale w innej odsłonie. Dni robią się coraz krótsze, a na zewnątrz coraz zimniej. Jak umilić sobie coraz dłuższe wieczory? Najlepiej siąść wygodnie w fotelu z gorącą herbatą i ciekawą książką. A może do tego zaświecić śliczny decoupage'owy świecznik? Oczywiście!


Świecznik zrobiony jest z kieliszka, a może bardziej z kielicha :) Wszystkie decoupage'owe przedmioty pokazywane na blogu robione są przez moją mamę. Mam nadzieje, że się Wam podobają bo mi bardzo :) Na blogu gościła już taca śniadaniowa (> KLIK <), świecznik bardzo podobny do tego z dzisiejszego wpisu (> KLIK <) oraz przerobiona latarenka z IKEA (> KLIK <). Zapraszam do oglądnięcia :)

Przejdźmy do zrobienia naszego świecznika. Co jest nam potrzebne do wykonania takiego świecznika?

  • kielich
  • papier ryżowy do decoupage'u biały lub kremowy
  • serwetka do decoupage'u z wybranym wzorem (np. lilie)
  • klej do decoupage'u (może być rozcieńczony wodą WIKOL)
  • farba akrylowa (w tym wypadku różowo-fioletowa i biała)
  • lakier do decoupage'u
  • pędzelek
  • gąbka/zmywak
  • kawałek kartki, linijka, ołówek, nożyczki i kawałek taśmy samoprzylepnej
  • konturówka do reliefu w wybranym kolorze (np. Color Gel ze Stamperii w kolorze różowym)

Zaczynamy od narysowania na kartce papieru ośmiokąta. Środek ośmiokąta wycinamy i przykładamy do papieru ryżowego w kolorze białym. Następnie delikatnie odrysowujemy ten ośmiokąt na papierze ryżowym i wycinany niepotrzebny środek. Pusty środek ośmiokąta wydzieramy z papieru ryżowego z zapasem (patrz niżej na zdjęcia). Tak przygotowany papier ryżowy przykładamy do kieliszka i przyklejamy w rogach taśmą samoprzylepną. Kolejnym krokiem jest dokładne 'podklejenie' papieru ryżowego klejem do decoupage'u tak, aby nie wyjechać na przygotowany otwór kieliszka. Po przyklejeniu tego elementu bierzemy się za obklejenie całego kieliszka (najpierw pędzelkiem nanosimy klej a potem przykładamy papier ryżowy). Można całość także pociągnąć klejem, oczywiście omijając wycięty otwór. Po wyschnięciu papieru ryżowego przyklejamy wycięty motyw z serwetki do decoupage'u (u mnie lilie) i również czekamy aż wyschnie. W moim świeczniku łącznie są przyklejone cztery lilie (trzy na zewnątrz świecznika i jedna w środku). Po wyschnięciu nanosimy warstwę lakieru do decoupage'u. Dopiero po wyschnięciu lakieru zaczynamy ozdabiać lampion (gdyby coś nie wyszło zawsze można zmazać). Gąbeczką zmywakiem nanosimy kolorową farbę akrylową. Najjaśniejszy kolor uzyskałam łącząc białą farbę akrylową z różowo-fioletową. Ten kolor i sam różowo-fioletowy poodbijałam gąbeczką na nodze kielicha, na górze czary a także po części na trzonie kielicha. Na sam koniec wokół ośmiokątnego otworu robimy kropeczki różową konturówka do reliefu. Całość malujemy jeszcze kilkakrotnie lakierem do decoupage'u. Teraz wystarczy zwykła świeczka tea-light i piękny, klimatyczny świecznik wykonany z kielicha gotowy!papier ryżowy
decoupage'owy świecznik z kieliszka
decoupage'owy świecznik z kieliszka
decoupage'owy świecznik z kieliszka


Ja uwielbiam mieć wieczorami mieć zapaloną świeczkę. A wy?Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Masz pytania? Podobał Ci się post? Zostaw komentarz :)