4 listopada 2016

Tutorial - Manicure hybrydowy Cosmetics Zone 017 & PST2 - geometryczny gradient + matowe wykończenie


lakiery hybrydowe cosmetics zone opinia, recenzja


Geometryczny gradient na paznokciach stał się hitem internetu. Prawie miesiąc temu i na moich paznokciach gościło to zdobienie. Niestety przez nadmiar obowiązków musiałam na chwile zrezygnować z publikowania postów na blogu, dlatego dopiero dzisiaj wrzucam Wam step by step tego zdobienia. Oczywiście cały manicure wykonany jest lakierami hybrydowymi Cosmetics Zone, które stały się moimi ulubieńcami a ich dokładniejsza recenzja znajduję się w tym poście > KLIK <. W tym zdobieniu połączyłam kolor Bright Eggplant 017 oraz PST 2 Bright Lilac. A teraz zapraszam Was na dalszą część posta, gdzie znajduje się dokładny opis i zdjęcia jak wykonać taki manicure krok po kroku.
Potrzebujemy:

 • wybrane kolory lakierów hybrydowych oraz Top, Top Matt i Base
 • pędzelek do zdobień lub sonda
 • szkiełko zegarkowe lub coś innego na czym będziemy mogli mieszać w różnych proporcjach lakiery hybrydowe


Użyte lakiery hybrydowe:


 • Cosmetics Zone Bright Eggplant 017
 • Cosmetics Zone Bright Lilac PST 2


geometryczne ombre na hybrydzie krok po krokuZdobienie:


 1. Przed przystąpieniem do manicure hybrydowego przygotowujemy płytkę paznokcia. Odsuwamy skórki lub wycinamy je, matowimy powierzchnię paznokcia i odtłuszczamy ją cleanerem.
 2. Na paznokieć nanosimy bazę hybrydową i utwardzamy ją w lampie UV/ Led.
 3. Malujemy kolorem Bright Lilac PST 2 paznokcia, uważając aby nie zalać skórek. Utwardzamy w lampie UV/ Led. Na szkiełku zegarkowym lub folii spożywczej nanosimy po trzy krople tego koloru w sporej odległości od siebie. Do każdej z tych kropli dodajemy odpowiednio ciemniejszego koloru Bright Eggplant 017 w proporcjach: 1:1, 1:2, 1:3 kropli. Poszczególne połączenia mieszamy ze sobą tak, aby powstały nam 3 jednolite kolory.
 4. Pierwszą mieszankę, którą rozrobiliśmy w proporcjach 1 kropla jasnej i 1 kropla ciemnej hybrydy nanosimy na paznokieć pędzelkiem do zdobień tak jak pokazane na zdjęciu. Utwardzamy w lampie UV/Led.
 5. Kolejną mieszankę w proporcjach 1 kropla jasnej hybrydy do 2 kropli ciemnej hybrydy nanosimy na paznokieć tak, aby powstały nam romby z poprzedniego koloru (patrz zdjęcie). Utwardzamy w lampie UV/Led.
 6. Ostatnią mieszankę w proporcjach 1:3 (jedna kropla jasnej hybrydy i 3 krople ciemnej) nanosimy na paznokieć w ten sam sposób co poprzednią warstwę. Utwardzamy w lampie UV/Led.
 7. Ostatnia warstwa koloru to już nie mieszanka a czysty kolor lakieru hybrydowego Bright Eggplant 017. Nanosimy ją cienkim pędzelkiem do zdobień, tworząc romb z poprzedniej warstwy i utwardzamy w lampie UV/Led.
 8. Całość zabezpieczamy błyszczącym topem i utwardzamy w lampie UV/Led.
 9. Na sam koniec nanosimy na paznokieć matowy top i utwardzamy paznokieć w lampie UV/Led. I gotowe.Wskazówki:

 • Do malowania wzoru użyj cienkiego pędzelka do zdobień. Linie wyjdą wtedy bardziej precyzyjnie. Jeśli nie masz pod ręką odpowiedniego pędzelka, możesz zamienić go na sondę lub wykałaczkę.
 • Zdobienie najpierw zabezpiecz zwykłym Topem z połyskiem, a dopiero później Topem matowym. Zwykły top lepiej się poziomuje niż matowy, dlatego w takich zdobieniach, gdzie jest kilka warstw namalowanym pędzelkiem jest to bardzo istotne. Matowy top pozostawiłby brzydkie nierówności, czego osobiście chciałam uniknąć.


Jestem na:


     geometryczne ombre jak zrobić
Cosmetics Zone hybryda 017, PST2
geometryczny gradient na paznokciach krok po kroku
inspiracje paznokciowe jesień
jak zrobić geometryczne ombre na paznokciach
Moje inne tutoriale:  


     2 komentarze:

 1. piękny manicure ;) ja uwielbiam oglądać filmiki semilaca na yt, te instruktażowe też, zawsze są jakieś ciekawe nowinki ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje :) Również uwielbiam oglądać filmiki/ instruktaże na yt :)

   Usuń

Masz pytania? Podobał Ci się post? Zostaw komentarz :)