17 listopada 2015

Tutorial jak zrobić różę 3D na hybrydzie


Tak jak obiecałam wstawiam tutorial ze zdobieniem 3D. Manicure hybrydowy z tym zdobieniem możecie zobaczyć w całej okazałości tutaj > KLIK <. Wypukłe róże są bardzo efektowne, każdy zwraca na nie uwagę. Takie zdobienia podbiły moje serce i już myślę jakie zrobię kolejne. W wykonaniu są banalnie proste, więc do dzieła!  


Przed przystąpieniem do zdobienia wykonujemy klasyczny manicure hybrydowy. Zaczynamy od odsunięcia/wycięcia skórek przy paznokciach. Następnie matowimy płytkę paznokcia bloczkiem polerskim. Nasączonym w cleanerze wacikiem dokładnie odtłuszczamy paznokcie. Po wykonaniu tych czynności zabieramy się za malowanie paznokci. Na odtłuszczone paznokcie nakładamy dokładnie bazę, uważając aby nie zalać skórek oraz pamiętając o zabezpieczeniu wolnego brzegu paznokcia. Bazę utwardzamy w lampie zgodnie z wymaganiami producenta (u mnie to 30 sek/Led 9W). Po wyciągnięciu paznokci z lampy malujemy je wybranymi kolorami (u mnie to: Nuts & Caramel 139, Stylish Gray 105 oraz Classic Nude 004). Po pomalowaniu pierwszej warstwy kolorowej hybrydy, wkładamy paznokcie do lampy (u mnie to 40 sek/Led 9W). Gdy pierwsza warstwa jest już utwardzona, nakładamy kolejną na paznokcie i oczywiście ją utwardzamy. Po wyjęciu paznokci z lampy pokrywamy je dokładnie topem matowym i utwardzamy (u mnie to 45 sek/Led 9W). Po utwardzeniu topu przemywamy cleanerem paznokcie i zabieramy się za zdobienie.


Zanim przystąpimy jednak do zdobienia należy przygotować plastikową lub szklaną podstawkę, na której nałożymy po kropli wykorzystanej do zdobienia kolorowej hybrydy. Do malowania róż będzie również potrzebna sonda/pędzelek/wykałaczka. Ja posługiwałam się sondą. Różę malujemy takim samym kolorem jak paznokieć.
Zaczynamy od namalowania sondą środka naszej róży (malujemy na środku naszego paznokcia). Po tym malujemy odchodzące od środka płatki róży. Całą pierwszą warstwę naszej róży utwardzamy w lampie (u mnie to 40 sek/Led 9W). Po utwardzeniu nakładamy drugą warstwę lakieru w tych samych miejscach i utwardzamy w lampie. Po wyjęciu z lampy malujemy trzecią warstwę, utwardzamy ją, malujemy czwartą warstwę i również ją utwardzamy. Po czwartej warstwie paznokieć pokrywamy topem matowym. Aby róża była bardziej widoczna, nadmiar topu dobrze wycieramy pędzelkiem i dopiero wtedy utwardzamy (u mnie to 45 sek/Led 9W). Po utwardzeniu odtłuszczamy paznokcie cleanerem i gotowe!  

 Podobają Wam się takie tutoriale? Chcecie abym częściej je wstawiała? :) 
4 komentarze:

 1. Bardzo fajny efekt! muszę sobie sprawić ten mat od semilaca :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :) Przy takich zdobieniach matowy top jest niezastąpiony :)

   Usuń
 2. Wooow przepięknie! mistrzostwo ♡

  OdpowiedzUsuń

Masz pytania? Podobał Ci się post? Zostaw komentarz :)