19 maja 2015

"Rajstopkowe" paznokcie hybrydowe Semilac Black Diamond 031


Lubicie „rajstopkowe” zdobienie paznokci? Widząc je pierwszy raz w internecie byłam wręcz pewna, że kiedyś zagości na moich paznokciach. I tak się stało, a efekt możecie oglądać w tym poście.


Manicure hybrydowy wykonany oczywiście lakierem Semilac w kolorze czarnym Black Diamond 031. Kolor jak pisze producent nie utwardza się w lampie LED. Ja zaryzykowałam (bo tylko taką lampę mam), potrzymałam 60 sekund i normalnie się utwardził. Wystarczy po prostu trochę dłużej potrzymać.


Samo „rajstopkowe” zdobienie wykonałam mieszając kolor Black Diamond z topem (oczywiście też od Semilac). Do szklanego naczynia dałam po kropelce koloru czarnego i topu. Wymieszałam te dwa kolory starym pędzelkiem z lakieru (oczywiście uprzednio wyczyszczonym). Po nałożeniu bazy i utwardzeniu jej, wymieszany kolor nałożyłam starym pędzelkiem i utwardziłam w lampie. Po wyjęciu z lampy namalowałam pędzelkiem obramówki paznokcia czarną hybrydą i znowu wsadziłam do lampy. Później zrobiłam sondą kropeczki (także czarnym Semilac) i znowu wsadziłam do lampy. Na koniec pociągnęłam paznokieć topem i utwardziłam. Nie jest to trudne zdobienie lecz trochę czasochłonne. Ale dla takiego efektu końcowego warto poświęcić trochę więcej czasu, zwłaszcza że będziemy je oglądać co najmniej 2 tygodnie :)


PS. Jeśli chcesz jaśniejszy podkład do zdobienia „rajstopkowego” dodaj więcej topu, jeśli chcesz ciemniejsze dodaj więcej czarnej hybrydy :)
A Wy miałyście już na swoich paznokciach „rajstopkowe” zdobienie?

  

2 komentarze:

  1. Bardzo ładne. Zastanawiałam się nad tym czarnym kolorem i dobrze, że trafiłam tutaj bo też mam lampę led i gdyby nie Twoja informacja, że lakier się daje utwardzić w niej normalnie, pewnie bym z niego zrezygnowała.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuje :) Pamiętaj aby trzymać go pod lampą Led 60 sekund albo i nawet trochę dłużej dla pewności i nie nakładać zbyt grubych warstw. Wtedy bez problemu powinien się utwardzić :)

      Usuń

Masz pytania? Podobał Ci się post? Zostaw komentarz :)